Projekt „Spacerem przez Wrocław. Partycypacja Obywatelska Bliżej seniora” realizowany jest na podstawie Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020

Okres realizacji projektu:
01.07.2016 – 31.12.2016
Cele projektu:
  • Wzrost partycypacji obywatelskiej osób starszych poprzez udział w spacerach badawczych;
  • Podniesienie wiedzy o 30 % w zakresie mechanizmów partycypacji obywatelskiej osób starszych;
  • Upowszechnienie wolontariatu osób starszych jako ciekawej formy aktywności społecznej;
  • Promowanie zaangażowania i aktywności społecznej na rzecz rozwoju lokalnego.
Opis projektu

Zadanie adresowane jest do osób starszych, które chcą działać na rzecz poprawy jakości swego życia oraz rozwoju społeczności lokalnej. Rezultatem zadania będzie wzmocnienie tkani społecznej Miasta, zaproszenie seniorów do udziału życiu publicznym, zaangażowanie ich w proces kształtowania polityki lokalnej poprzez przeprowadzenie oceny jednostek kultury we Wrocławiu oraz wypracowanie rekomendacji dla władz Miasta. Obywatele są gotowi do działań na rzecz społeczności lokalnej potrzebują wiedzy jak mogą efektywnie działań oraz przestrzeni do własnych inicjatyw. Projekt „Spacerem przez Wrocław. Partycypacja Obywatelska bliżej seniora” stwarza właśnie takie perspektyw, czyli dajemy wiedzę, narzędzia oraz szanse na kształtowanie polityki lokalnej w obszarze podnoszenia jakości życia seniorów.


Jesteś zainteresowany udziałem w działaniach podejmowanych w ramach projektu „Spacerem przez Wrocław" Zapraszamy do kontaktu!
Napisz do koordynatora projektu Kamili Polańskiej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dzieje się!

 
 
fbwall
 

Partnerzy