Wrocław, 14.09.2015

SPOTKANIE GDS ds. RODZINY nr V/2015

MIEJSCE SPOTKANIA: CIS ul. Strzegomska 49

UCZESTNICY:

 1. Wiesława Gdeczyk – MOPS
 2. Jacek Ciesielski – Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju Osobistego „Helios”
 3. Karolina Augustyniak – Fundacja Sancta Familia
 4. Joanna Anioł – Stowarzyszenie Familandia
 5. Agnieszka Smolnicka – Stowarzyszenie Pomocy „Iskierka”
 6. Anna Kosińska – Fundacja „Przystanek Rodzina”
 7. Maria Gajek – Fundacja „Evangelium Vitae”
 8. Katarzyna Jurkowska – Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych
 9. Bożena Orłowska – Fundacja „Tobiaszki”
 10. Marta Lebiecka – Centrum Integracji Społecznej / Fundacja Wsparcia Społecznego
 11. Lucyna Pachciarz- Centrum Integracji Społecznej
 12. Dominik Golema –UMWr
 13. Dariusz Szrejder- UMWr
 14. Ilona Gmytrasiewicz – Fundacja „Rodzina i Przedsiębiorczość”

 

CEL SPOTKANIA / LISTA TEMATÓW:

 1. Przedstawienie przez Panią Martę Lebiecką informacji o działalności CIS
 2. Przedstawienie przez Panią Dorotę Butrym z CIS informacji o programie „Model wsparcia – etap testowania”

 

PODSUMOWANIE:

 1. Projekty aktualnie prowadzone przez CIS:
 • „Model wsparcia – etap testowania” - Projekt realizowany jest przez CIS i MOPS we Wrocławiu w okresie 01.04.2015 – 31.12.2015. Celem projektu jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób niezatrudnionych, doświadczających przemocy w rodzinie.
 • „Centrum Aktywnych” - Celem głównym projektu jest wzmocnienie potencjału zawodowego i wyrównanie deficytów społecznych 180 niezatrudnionych mieszkańców Wrocławia, zagrożonych wykluczeniem społecznym.
 • „Aktywni bez barier” – projekt współfinansowany ze środków MPiPS realizowany jest przez CIS w okresie od 30 czerwca do 31 grudnia 2015r. Celem projektu jest pobudzenie aktywności społecznej i zawodowej 15 mieszkańców Wrocławia doświadczających choroby psychicznej.
 • „Wrocławski Opiekun Dzienny” - Zadanie umożliwia godzenie życia prywatnego z zawodowym rodzicom dzieci w wieku do lat 3 poprzez zapewnienie opieki dziennego opiekuna. Uczestnikami zadania są rodzice (opiekunowie prawni dzieci do lat 3).
 • „Opiekun dzienny. Domowy system opieki” - Projekt skierowany jest do rodziców/opiekunów prawnych dzieci w wieku do lat 3. Dodatkowo w ramach projektu zostaną przeszkolone osoby, które chcą podjąć zlecenie w formie Dziennego opiekuna i świadczyć opiekę nad średnio trójką dzieci w wieku do lat 3 w warunkach lokalowych zbliżonych do warunków domowych (np. własne mieszkanie).
  1. Prezentacja działań Fundacji Wspierania Edukacji i Rozwoju Osobistego „Helios” przez Pana Jacka Ciesielskiego. Do wszystkich członków GDS zostanie przesłana krótka informacja z profilem działań Fundacji.
  2. Przekazano również informacje o nadchodzących wydarzeniach z prośbą o rozpowszechnienie ich w organizacjach:
 1. Pani Maria Gajek z Fundacji Evangelium Vitae poinformowała, że Fundacja rozpoczyna jesienną edycję Klubu Mam, we wrześniu 2015r. rusza grupa wsparcia „Oswoić lęk” oraz projekt „Raj dla par” – relacje w rodzinie podstawą zdrowia. Przy Ośrodku Św. Jerzego, rusza jesienna edycja warsztatów dla wolontariuszy przygotowująca do działania tandemowego – wolontariusze nauczą się aktywizować osoby starsze lub niepełnosprawne.
 2. Wrocławskie Dni Promocji Zdrowia „Więcej zdrowia – więcej życia” odbędą się 26-27 września 2015r. na Wyspie Słodowej.
 3. 15 września na Cmentarzu Osobowickim odbędzie się pochówek dzieci zmarłych przed narodzinami.
 4. Dni Seniora - finał konkursu „Najdłużej razem” odbędzie się 21 września 2015r. na Placu Solnym

TEMATY NA KOLEJNE SPOTKANIE:

 1. Do 05 października proszę przesłać na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. propozycje tematów na kolejne, październikowe spotkanie GDS ds. Rodziny.
 2. Fundacja Evangelium Vitae przygotuje prezentację dotyczącą Naprotechnologii oraz krótką informację odnośnie pozostałych działań organizacji.

SPRAWY OGRANIZACYJNE:

 1. Kolejne spotkanie w ramach GDS ds. Rodziny odbędzie się 12 października 2015 o godzinie 9.30 w Fundacji Evangelium Vitae, przy ul. Rydygiera 22-28 (wejście od bramy wjazdowej).

Ilona Gmytrasiewicz - Fundacja Rodzina i Przedsiębiorczość

 

Dzieje się!

 
 
fbwall
 

Partnerzy