Start : 8 maja 2018r.

Kiedy: wtorki 10.00-12.00
 
Miejsce: Siedziba Fundacji ul. Dygasińskiego 12
 
Harmonogram: 8.05,15.05, 22.05, 29.05, 5.06, 12.06, 19.06
 
Prowadzący: Ilona Phan-Tarasiuk
 
Inwestycja: 670 zł za cykl 7 spotkań
 
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 609 235 077
 
Opis: Spotkania mają charakter psychoedukacyjny i rozwojowy. Ich celem jest poznanie mechanizmów, które zachodzą w mózgu dziecka (i naszym), kiedy krzyczymy. Podczas warsztatów uczymy się, jak  wyrażać złość w społecznie akceptowalny sposób oraz jak reagować w przypadku, gdy nie zachowamy się tak, jak byśmy sobie tego życzyły (lub gdy dziecko zachowa się nie tak, jak my byśmy sobie tego życzyły). Przyglądamy się naszemu "ja idealnemu" oraz "ja realnemu" - czy nie ma między nimi zbyt dużej rozbieżności, co może prowadzić do ciągłego poczucia winy, smutku, depresji, lęku lub rozczarowania. Podobno, aby wypracować dobry nawyk potrzebujemy 7 tygodni, stąd propozycja 7 spotkań, podczas których pracujemy nad naszym charakterem tak, aby nasze macierzyństwo przestało być kłębowiskiem nerwów i szaleńczym łapaniem tchu. Jest to przede wszystkim praca nad naszymi przekonaniami, nawykami,uczuciami, decyzjami i oczekiwaniami względem siebie, partnera życiowego czy dziecka/dzieci. Jest to również czas, gdy nazywamy i uczymy się dbać o nasze potrzeby, ale nie po to, by postawić je w centrum wszechświata, lecz po to by następnie w jeszcze bardziej świadomy sposób móc odpowiedzieć na potrzeby tych, z którymi żyjemy na co dzień.

Czego najbardziej potrzebuje moje dziecko? Dlaczego właściwie jestem taka wściekła? Jak radzić sobie w kłopotliwych sytuacjach? Gdzie szukać wsparcia? Między złością a poczuciem winy - jak być mamą i nie zwariować?

W przypadku zgłoszenia takiej potrzeby rozważymy możliwość opieki do dzieci na czas spotkania

 

Dzieje się!

 
 
fbwall
 

Partnerzy