Aktualizacja: zapisy na termin 5-9 lipca zostały już zamknięte. Obecnie prowadzimy zapisy na drugi turnus półkolonii przygodowej 12-16 lipca. Zapraszamy!

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 7 – 14 lat na letnią półkolonię przygodową.

Półkolonia przygodowa to 5 dni doskonałej zabawy na świeżym powietrzu, wędrówki z plecakiem, podstawy przetrwania w lesie, gry i zabawy integracyjne, czy warsztaty z pierwszej pomocy. To aktywny czas spędzony pod opieką wykwalifikowanego instruktora, w przyjaznej atmosferze z szeregiem nowych przydatnych umiejętności, które nabędą uczestnicy!

W programie
  • bushcarft, czyli sztuka przetrwania w dzikim otoczeniu
  • warsztaty z udzielania pierwszej pomocy w terenie i w domu
  • rozpalanie ogniska bez użycia zapałek
  • podchody i sztuka znakowania i tropienia
  • budowanie szałasu i osłony termicznej z własnego ubrania
  • półkolonia zakończona biwakiem pod namiotami nad stawem w Wilczycach
Misja

Misją Fundacji jest zapewnienie dzieciom atrakcyjnego czasu, w dobrym towarzystwie, ze świetnie wykwalifikowaną kadrą instruktorów. Wierzymy, że najlepszą metodą rozwoju młodego człowieka jest budowanie na wartościach, jakie obowiązują w ich własnych domach oraz nowoczesna oferta rekreacyjno-edukacyjna. Stąd w programie półkolonii codzienna modlitwa na rozpoczęcie dnia, brak elektroniki, skupienie uwagi na potrzebach dzieci i ich bezpieczeństwie oraz budowanie współpracy w grupie bez rywalizacji.

Kadra

Prowadzącym półkolonię będzie Michał Pałamarz-Podgórny – lat 32, ojciec trójki dzieci, instruktor harcerski z wieloletnim stażem wywodzącym się Federacji Skautingu Europejskiego (Skautów Europy). Absolwent pedagogiki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na co dzień nauczyciel w szkole podstawowej we Wrocławiu. Od lat związany z inicjatywą tato.net. Jego pasją jest popularyzacja aktywnego, ciekawego czasu ojca z dziećmi, który realizuje podczas organizowanych przez siebie biwaków.

 

Informacje organizacyjne

Miejsce: Wrocław i okolice
Termin: 5 – 9 lipca 2021
Koszt: 650 zł/os (rodzeństwo – 550 zł/os)
Wiek uczestników: 7 – 14 lat
Ilość miejsc: 15 osób (decyduje kolejność wpłaty zaliczki w wys. 200 zł/os)
Zapisy: przez formularz
COVID-19: w przypadku lockdownu i odwołania imprezy, zwrot 100% poniesionych kosztów

Informacje: Jakub Tarasiuk, prezes Fundacji, tel: 601 512 713, e-mail: jakub.tarasiuk@frip.org.pl

Serdecznie zapraszamy!