Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 7-14 lat na letni wypoczynek nad morzem.

Dziesięć dni ruchu na świeżym powietrzu, poznawania przyrody pobliskiego lasu, wydm, spacerów, zabaw na plaży oraz budowania wartościowych relacji między dziećmi.

Misja

Misją Fundacji jest zapewnienie dzieciom atrakcyjnego czasu, w dobrym towarzystwie, ze świetnie wykwalifikowaną kadrą instruktorów. Wierzymy, że najlepszą metodą rozwoju młodego człowieka jest budowanie na wartościach, jakie obowiązują w ich własnych domach. Stąd w programie obozu codzienna modlitwa, niedzielna Eucharystia, brak elektroniki, czy też warsztaty na ważne dla dzieci tematy. Ale przede wszystkim dużo uśmiechu, przyjaźni i mnóstwo zabaw na świeżym powietrzu!

W programie
  • aktywności sportowe i gry zespołowe
  • gry integracyjne i warsztaty tematyczne (np. survival, pierwsza pomoc)
  • piękno okolicznej przyrody, poznawanie tajemnic lasu i pobliskiego siedliska fok
  • gry terenowe, budowanie szałasów, praca z mapą. Czy wiesz co można wyczytać z nieba?
  • budowanie współpracy, szacunku  i przyjaźni pomiędzy dziećmi
Kadra

Kadrę wychowawców stanowią wykwalifikowani instruktorzy z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi. Cała kadra wywodzi się z harcerstwa – Federacji Skautingu Europejskiego (Skauci Europy), dziś skupionych  wokół organizacji Soultrace zawodowo zajmującej się organizacją czasu wolnego dzieci, młodzieży i dorosłych. W skład kadry wchodzą:

Dorota Kowalczyk-Pustułka, kierownik obozu. Lat 28, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Założycielka Soultrace. Od 10 lat pracuje w branży rekreacyjnej, jako animator i opiekun, a z czasem – organizator wypoczynku. Założycielka wrocławskiej gromady Skautów FSE „Zawisza”, przez 5 lat czynna instruktorka harcerska. Na co dzień menedżer klubu akrobatyczno-narciarskiego, organizator wyjazdów, półkolonii i obozów dla dzieci i młodzieży. Czynny instruktor sportowy – snowboard i góry to jej największa pasja!

Una Wabińska, wychowawca, 26 lat. Jest szefem marketingu w Soultrace. Zawodowo jest instruktorem tańca Hip-Hop i Street Dance. Pracuje z dziećmi i z młodzieżą (3-19 lat). Absolwentka Ryerson University w Toronto, kierunek Produkcja Teatralna i Organizacja Wydarzeń. Aktualnie kończy studia pedagogiczne, II stopień. Una jest prawdziwym wulkanem energii, ma świetny kontakt z dziećmi i młodzieżą. Na obozie prowadzi zajęcia taneczne, ruchowe, teatralne, również w języku angielskim!

Barbara Perek, wychowawca, 23 lata. Instruktor Soultrace. Studentka Zarządzania na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. W przeszłości wolontariuszka w przedszkolu, wielokrotny wychowawca i kierownik na obozach Skautów Europy, instruktorka harcerska w stopniu przewodnika. Animatorka wyjazdów integracyjnych, pasjonatka marketingu, montażu filmowego i historii kina, podróżniczka i koszykarka. Tworzenie teledysków obozowych to jej specjalność. Nowe doświadczenie i świetna zabawa gwarantowane!

Jędrzej Bartoszewicz, wychowawca, lat 23. Instruktor Soultrace. Student fizjoterapii, człowiek żyjący sportem. Od 8 lat działa w Federacji Skautingu Europejskiego „Zawisza”, od 5 lat jako szef gromady dzieci w wieku 8-13 lat. Wychowawca, instruktor i trener na szeregu obozach narciarskich, wyjazdach i półkoloniach. Instruktor narciarstwa, pasjonat podróży. Prowadzi szkolenia rowerowe, ju-jitsu, akrobatyczne, warsztaty survivalowe. Zwiedził wiele ciekawych zakątków świata, spędził kilka miesięcy na misjach w Ugandzie.

Julia Bednarek, wychowawca, lat 22. Menedżer i instruktor Soultrace. Studentka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Wychowawca i instruktorka harcerska, doświadczona w pracy z młodzieżą w wieku 9-17 lat, organizatorka obozów harcerskich i wychowawca kolonijny. Na co dzień pracuje, ucząc dzieci i młodzież wspinaczki sportowej. Interesuje się ratownictwem medycznym. Prowadzi warsztaty pierwszej pomocy, gry terenowe i zespołowe.

 

A nad wszystkim czuwa Jakub Tarasiuk, prezes Fundacji, pomysłodawca i główny organizator Wakacji FRiP, lat 37. Mąż Ilony (od 13 lat), ojciec dwójki dzieci (11 i 8 lat). Lider Wrocławskiego Klubu Ojca, trener i tutor. Twórca Akademii Coraz Lepszego Ojca. Menedżer w międzynarodowej korporacji, członek in spe Rady Rodziny przy Wojewodzie Dolnośląskim. Organizator wielu szkoleń i warsztatów dla ojców i całych rodzin. Pasjonat ratownictwa wodnego, pierwszej pomocy i turystyki rowerowej. Animator kręgu biblijnego.

Informacje organizacyjne

Miejsce: Dom Formacyjny Św. Wojciecha w Mikoszewie www.domformacyjny.pl
Termin: 19 – 29 lipca 2021
Koszt: 1550 zł/os (rodzeństwo – 1400 zł/os)
Wiek uczestników: 7 – 14 lat (dolna granica: ukończone 7 lat)
Ilość miejsc: 60 osób (decyduje kolejność wpłaty zaliczki w wys. 750 zł/os)
Zapisy: przez formularz
COVID-19: w przypadku lockdownu i odwołania imprezy, zwrot 100% poniesionych kosztów

Informacje: Jakub Tarasiuk, prezes Fundacji, tel: 601 512 713, e-mail: jakub.tarasiuk@frip.org.pl

Serdecznie zapraszamy!
Często zadawane pytania:

Jak wygląda dojazd na obóz? Jedziemy wspólnie autokarem z Wrocławia. Koszt przejazdu jest już wliczony w opłatę.
Czy dzieci będą objęte ubezpieczeniem? Tak, wszyscy uczestnicy naszego wypoczynku będą objęci grupowym ubezpieczeniem NNW.
Czy obóz będzie zgłoszony do kuratorium? Tak, obóz będzie zgłoszony do Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty najpóźniej na 3 tygodnie przed jego rozpoczęciem.
Jak wygląda zakwaterowanie? Będziemy spali w 5-cio osobowych pokojach (2 łóżka piętrowe + 2 pojedyncze).