E-MAIL
biuro@frip.org.pl

Wrocławski Klub Ojca

partnerski projekt realizowany przez Fundację Rodzina i Przedsiębiorczość oraz Gminę Wrocław

Kluby Ojca służą wzmacnianiu mężczyzn w ich byciu dobrymi ojcami, tzn. takimi, którzy chcą i potrafią pozytywnie wpływać na swoje dzieci i podejmować wyzwania stające przed ich rodziną. Promują także postawę zaangażowanego i przedsiębiorczego ojcostwa oraz skupiają ojców chcących wspierać rozwój „kultury ojcostwa” we Wrocławiu.

Aktualne wydarzenia:

Lekkoatletyka i motoryka dla dziewcząt (10 -14 lat)

Zapraszamy wszystkie chętne dziewczęta w wieku 10 – 14 lat na zajęcia z lekkoatletyki i motoryki. Zajęcia lekkoatletyczne są treningiem ogólnorozwojowym, gdzie uczestnicy przyswajają odpowiednie wzorce ruchowe, wzmacniają mięśnie posturalne (stanowiące prewencję wad postawy), ćwiczą kondycję. Półtoragodzinny trening ma za zadanie poprawić motorykę dziecka, wydolność,…

Obóz przygodowy nad morzem (19 – 29 lipca)

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 7-14 lat na letni wypoczynek nad morzem. Dziesięć dni ruchu na świeżym powietrzu, poznawania przyrody pobliskiego lasu, wydm, spacerów, zabaw na plaży oraz budowania wartościowych relacji między dziećmi. Misja Misją Fundacji jest zapewnienie dzieciom atrakcyjnego czasu, w dobrym towarzystwie,…

Półkolonia przygodowa (5-9 i 12-16 lipca)

Aktualizacja: zapisy na termin 5-9 lipca zostały już zamknięte. Obecnie prowadzimy zapisy na drugi turnus półkolonii przygodowej 12-16 lipca. Zapraszamy! Zapraszamy wszystkie chętne dzieci w wieku 7 – 14 lat na letnią półkolonię przygodową. Półkolonia przygodowa to 5 dni doskonałej zabawy na świeżym powietrzu, wędrówki…

Kilka słów historii

Pierwszy klub ojca we Wrocławiu zainaugurował działalność 23 czerwca 2015 roku, oferując swoim uczestnikom warsztaty i szkolenia oparte na metodologii i badaniach Inicjatywy Tato.net (m.in. 7 sekretów efektywnego ojcostwa, Tato & Córka – nowe spojrzenie, Bliżej – pełna łączność) oraz warsztaty i szkolenia z zakresu przedsiębiorczości i przywództwa w oparciu o doświadczenie Fundacji Rodzina i Przedsiębiorczość.

W grudniu 2018 r. nawiązaliśmy współpracę strategiczną z Gminą Wrocław, tworząc dwa kolejne kluby. Od tego czasu projekt funkcjonuje pod nazwą Wrocławski Klub Ojca.

Rok 2020 przyniósł odświeżenie formuły - każdy z trzech prowadzonych przez nas klubów oferuje spotkania o nieco innym charakterze, tak aby każdy z Was mógł sam zdecydować, co w danej chwili jest mu najbardziej potrzebne. A może znajdą się tacy, którzy zechcą brać udział w aktywnościach wszystkich trzech klubów? Oczywiście zapraszamy i polecamy!

Klub pierwszy - Akademia Coraz Lepszego Ojca - to cykl 12 powiązanych ze sobą comiesięcznych spotkań, podczas których uczestnicy pracują w 4-6 osobowych grupach. Pomiędzy spotkaniami klubowicze mają do wykonania zadania domowe oraz karty obserwacji. Coś dla ambitnych!

Klub drugi - Tata Rozmawia - to również comiesięczne spotkania, ale w nieco lżejszej formie (znanej Wam już z poprzedniego roku). Mniej dyscypliny, mniej pracy w grupach, więcej swobodnej dyskusji. Oczywiście na przestrzeni całego roku nie zabraknie również ciekawych i inspirujących gości!

Klub trzeci - Tata+Dziecko - to nowość w naszej ofercie - comiesięczne wspólne wyjścia ojców z dziećmi, aby wspólnie - pod okiem trenera - spędzać czas w niekonwencjonalny, kreatywny i zdrowy sposób. A co najważniejsze - pogłębiać więzi!

Udział w spotkaniach Wrocławskiego Klubu Ojca jest bezpłatny – serdecznie zapraszamy.

 

Kontakt do koordynatora projektu oraz klubu TATA ROZMAWIA

Grzegorz Kowal, e-mail: grzegorz.kowal@frip.org.pl | tel: +48 512 097 899

Kontakt do koordynatora AKADEMII CORAZ LEPSZEGO OJCA

Jakub Tarasiuk, e-mail: jakub.tarasiuk@frip.org.pl | tel: +48 601 512 713

Kontakt do koordynatora klubu TATA+DZIECKO

Marek Zator, e-mail: zatormarek@gmail.com | tel: +48 781 753 233

Jesteś zainteresowany udziałem w działaniach podejmowanych w ramach projektu Wrocławski Klub Ojca?

Fundacja Rodzina i Przedsiębiorczość